Hizmetlerimiz

Konservatif ve Restoratif Diş Hekimliği

Konservatif tedavi, çürüğün engellenmesinden, dişin minesinde oluşan kırılma ya da aşınma sonrasında kaybolan dokunun restore veya tedavi edilmesi gibi işlemleri kapsar. Konservatif tedavide diş hekimi, çürüğü temizledikten sonra kaybolan diş dokusunu onarmaya çalışır. 

Restoratif diş tedavisi ise diş yapılarının gelişimsel ya da kazanılmış hastalıklardan ötürü oluşan form bozukluklarını düzeltmek, restore etmek ve estetiğini dişe yeniden kazandırmak amacıyla gerçekleştirilir.

Her sağlık probleminde olduğu gibi ağız ve diş sağlığında da erken teşhis ve tedavi son derece önemlidir. Çürük dişler tedavi edilmediğinde içindeki damar, sinir dokusuna ulaşarak şiddetli ağrıların yaşanmasına neden olur. 

Oral implantoloji

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Fiziksel olarak yüz estetiğinin ayrılmaz ve bütünlüğünü sağlayan bir parçası olan dişler, yaşanılan kayıplar sonucu psikolojik ve sosyal çevre bakımından rahatsızlıklara neden olabilir. Bu etkenlerin dışında beslenme, sindirim sorunları ve konuşma bozukluklarına da yol açtığı gözlenmektedir. Diş eksiklikleri, doğal dişlere bağlı köprü protezleri veya çıkarılıp takılan hareketli protezler gibi klasik yöntemler ile tamamlandığı gibi implant destekli protezlerle de yapılabilir.

Oral Diagnoz, Radyoloji ,Muayene

Ağız, diş ve mukoza hastalıklarının tanısını yardımcı muayene yöntemlerini kullanarak koyan, bu dokuların iyileştirilmesine yönelik en uygun tedavi planını hazırlayan ve hastaları tedavilerinin yapılacağı uzmanlık dallarına yönlendiren alandır. Diş Hekimliğinin ağız, diş, diş eti ve çevre dokularının hastalık, anomali, gelişim kusurlarını inceler, teşhis ve tedavi kriterlerini araştırır. İyi bir oral diagnoz, ağız dışı muayene, ağız içi muayene ve radyolojik muayene ile yapılır. Kliniğimizde PANAROMİK ve 3D TOMOGRAFİ cihazı, RVG ve FOSFOR PLAK ile radyolojik muayene imkanı bulunmaktadır. Diş hekimine başvurduğunuzda diş sağlığınızı başarıya ulaştıracak olan şey doğru teşhis ve doru muayenedir.Doktorunuzun tavsiyesi üzerine 6 ayda bir yapılan muayeneler erken teşhis neticesinde  komplike tedaviye engel olur.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

Diş dokuları ve çevre dokularınca ortaya çıkan iltihabi hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Periodontitis hastalığı; diş ve dişi destekleyen doku (periodontal ligament, sement, alveol kemiği) yıkımlarıyla karakterize iltihapsal bir türdür. Diş eti iltihabı alveol kemiğine (çene kemiği) kadar ilerlemiştir. Başlıca sebebi bakteri plaklarıdır, mekanik olarak tedavi edilebilir. Hastalığın oluşması sebeplerinde, genetik, çevresel ve sistematik faktörlerinde etken olduğu görülebilmektedir. Epilepsi, diyabet, kalp damar hastalıkları, down sendromu, AIDS ve kan hastalıkları da sistemik faktörler içinde sayılabilir.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Diş, diş kökleri ve çevre dokularındaki hastalıkları teşhis edip bu hastalıkların etiyolojisi, önlenmesi ve tedavisini konu edinen diş hekimliğinin anabilim dallarından biridir. Kök kanal tedavisi, dişin mine ve dentin tabakalarının altında bulunan ”pulpa” olarak adlandırılan, dişin canlılığını sağlayan damar ve sinir topluluğunun zarar gördüğü veya yaralandığı kendini yeniden tamir edemez duruma geldiği, canlılığını kaybettiği (nekroz) durumlarında uygulanır. Diş ağrısının, şiddetli soğuk-sıcak hassasiyetinin, diş apselerinin, renklenmiş dişlerin ve kaza sonucu zarar gören dişlerin tedavisi endodontik tedavi kapsamına girer. Kök kanal tedavisi iltihaplı veya ölü diş pulpasının kök kanallarından çıkartılması, steril edilmesi ve bu boşluğun sağlığa zararlı olmayan bir maddeyle tam olarak doldurulması işlemidir. Derin çürükler
sonucu pulpa (damar sinir paketi) kendini iyileştiremez ve enfeksiyon kök ucuna kadar yayılabilir. Böyle bir dişe kanal tedavisi uygulanmazsa ileri dönemde dişin kök ucunda iltihap oluşumuna sebep olur ve çene kemiğine zarar verebilir.

Ortodonti (Tel Tedavisi)

Ortodonti çocuk ve erişkin hastalarda diş şekil bozukluklarının önlenmesi,varolan bozuklukların çözülmesi ve hastaların iyi bir estetik, konuşma ve fonksiyon kazandırılmasını amaçlayan dişhekimliğinin bir dalıdır. Diş çapraşıklıkları genetik veya çevresel (parmak emme, tırnak yeme, süt dişlerinin erken yaşta kaybedilmesi vs.) kaynaklı olabilir. Tedavi edilmeyen çapraşıklıklar erişkinlik döneminde psikolojik problemlere, çapraşıklık sebebiyle iyi fırçalanamamaktan dolayı diş ve dişeti problemlerine, konuşma problemlerine ve eklem sorunları gibi bir çok soruna neden olabilir.Ortodontik tedavi her yaştaki kişilere yapılabilmektedir fakat çocuklarda büyüme gelişme döneminde çenelerin büyüme potansiyelinden faydalanılarak yapılan bir ortodontik tedavi daha kolay olur ve daha kısa sürer.

Pedodonti (Çocuk Diş Sağlığı)

​Çocukların ağız ve diş bölgesi ile yüz alt bölgesinin yapısı,hastalıkları,koruyucu ve iyileştirici tedavisi ile “Pedodonti” bilim dalı ilgilenir Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler, bu nedenle çürümeye daha yatkınlardır, daha kolay ve hızlı çürürler. Çocuklar, çürüğün erken döneminde görülebilen soğuk sıcak hassasiyeti ve hafif ağrı gibi sinyalleri zamanında yorumlayamazlar. Olayı ancak dayanılamayacak kadar ağrı olmasında fark ederler ki bu durumda çok geç kalınmış olabilir. Çocuklar ağız bakımına yetişkinler kadar dikkat edemezler. Çocuğun el becerisi, merakı ve ebeveynin tutumu diş fırçalama alışkanlığını belirler.